Nasz blog

Wiadomości ze świata pracy

5 kroków, które dzielą Cię od wymarzonej pracy

Obecnie rynek pracy charakteryzuje się ogromną ilością ofert, którymi zasypywani są potencjalni pracownicy. Czasy, gdy znalezienie stałego zatrudnienia stanowiło dużą trudność, dawno minęły, a co za tym idzie-zmieniły się oczekiwania pracownika. Czego, więc oczekuje współczesny pracobiorca? Wysokie zarobki nadal stanowią główny czynnik oceny atrakcyjności oferty, ale przestała być to jedyna determinanta- kandydaci coraz większą uwagę zwracają na stabilność i jakość zatrudnienia.

Współcześnie coraz częściej pracownicy skłonni są zmniejszyć wymagania finansowe na rzecz takich elementów jak umowa o pracę, pakiet świadczeń socjalnych czy pracodawca będący partnerem, a nie jedynie formalnym przełożonym. Walter Fach Kraft Personal GmbH jest firmą, która łączy te wszystkie elementy, bo naszą misją jest wychodzenie naprzeciw potrzebom pracownika. Jak nam się to udaje? Ciężko zdradzić konkretny przepis na sukces, lecz przedstawimy krok po kroku naszą drogę do zadowolenia pracownika.

Kim jesteśmy ?

Walter-Fach-Kraft Personal GmbH, niemiecki pracodawca z 20 letnim stażem, zatrudniający pracowników na terenie Niemiec i Austrii. Gwarantujący niemiecką umowę o pracę i dostęp do wszelkich świadczeń socjalnych. Więcej o nas: PRACA ZA GRANICĄ- Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Aby dołączyć do grupy blisko 2000 zadowolonych pracowników, wystarczy 5 prostych kroków, które umożliwią Ci stanie się częścią rodziny WFK.

1. Znajdź ofertę, która Cię interesuje.

Spośród zróżnicowanych ofert z wielu branż, na pewno znajdziesz pracę stworzoną właśnie dla ciebie. Znajdziesz nas na wszystkich wiodących serwisach oferujących pracę za granicą: GoWork.pl, infopraca, pracujwunii, LinkedIn oraz wielu innych. A jeśli lubisz trzymać rękę na pulsie obserwuj nas na facebook, gdzie poza bieżącymi ofertami znajdziesz też wiele przydatnych informacji dotyczących pracy w Niemczech. Skorzystaj z naszego ponad 20 letniego doświadczenia i daj sobie szansę na lepszą pracę.

2. Wyślij CV na info@walterfachkraft.pl

Spisz swój życiorys, najlepiej w języku niemieckim i prześlij go do naszego działu rekrutacji, w tytule maila koniecznie wpisując zawód, na jaki aplikujesz. Jeśli nie masz CV po niemiecku, nie martw się- nasi rekruterzy pomogą ci w stworzeniu go.

3. Porozmawiaj z rekruterem.

Cierpliwie poczekaj na kontakt z naszej strony- nie zapominamy o tobie, kontaktujemy się z każdym kandydatem, lecz mamy ich naprawdę wielu. Gdy rekruter zadzwoni aby zadać ci kilka pytań dotyczących twojego CV, przygotuj się na krótką rozmowę w języku niemieckim, abyśmy mogli sprawdzić jak dobrze władasz mową naszych zachodnich sąsiadów.

4. Przygotuj dokumenty i podpisz umowę.

Po pozytywnym przejściu przejściu przez poprzednie punktu czeka cię część formalna- podpisanie dokumentów. Jako niemieckim pracowdawca, wszystkim swoim pracownikom gwarantujemy zatrudnienie na podstawie niemieckiej umowy o pracę, z pełnym pakietem socjalanym.

Wielu z naszych pracowników miało już okazję mieszkania i zatrudnienia u niemieckich sąsiadów, lecz nie brakuję osób, które pracować poza granicami Polski będą po raz pierwszy. Komfort pracowników jest dla nas kwestią priorytetową, więc staramy się aby relokacja była możliwie jak najmniej odczuwalna. W związku z tym cały wyjazd planujemy wspólnie, omawiając wszystkie szczegóły dotyczące pierwszych kroków na niemieckim rynku pracy. Zagraniczna umowa, a do tego przeprowadzka, inny system podatkowy- to wszystko może w pierwszym momencie sprawiać wrażenie rzeczy nie do załatwienia, dlatego wszelkie tego typu formalności załatwiamy za pracownika. Tuż po przyjeździe do Niemiec, świeżo upieczony pracobiorca spotyka się z naszym pracownikiem na miejscu, wspólnie zakładają konto w banku, załatwiają sprawy meldunkowe i urzędowe. Chcemy aby nasi pracownicy mieli najkorzystniejsze z możliwych warunki zatrudnienia, w związku z czym doradzamy im w kwestiach wyboru klasy podatkowej czy kindergeldu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na niemieckim rynku pracy, nie umknie nam żadna najmniejsza zmiana w prawie pracy czy systemie podatkowym.

5. Spakuj walizkę i przygotuj się do wyjazdu.

Kolejną kwestią mogąca przerażać w przeprowadzce do obcego, zagranicznego miasta jest mieszkanie- jak je znaleźć, jakie są ceny, jak wygląda umowa i co z wyposażeniem? To pytania, który zadaje sobie każdy, dlatego w tej kwestii również nie zostawiamy pracownika samego sobie. Nie tylko znajdujemy mu mieszkanie w dogodnej lokalizacji,wyposażamy je zgodnie z wytycznymi pracownika, ale również dofinansowujemy lokum w 60%, a czasem nawet 100%. A gdy wszystkie kwestie formalne są jasne, wysyłamy pracownikowi jeszcze niezbędnik dotyczący miasta, w którym będzie mieszkał: okoliczne sklepy, atrakcje, punkty usługowe i rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Do tego dorzucamy szczegółową mapę dojazdu na miejsce z wyszczególnieniem takich miejsc jak: mieszkanie pracownicze, nasza placówka i miejsce pracy.

Wszystkie kwestie formalne masz już za sobą, nie pozostaje ci nic innego, jak spakować swoją walizkę, zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy i ruszyć w drogę.