Jeśli zdecydowałeś się na pracę w Niemczech i planujesz już wyjazd warto zadbać o to gdzie będziesz mieszkać. Jednak wynajem mieszkania niezależnie od kraju jest sztuką dla wytrwałych- na co więc zwrócić uwagę przy szukaniu mieszkania w Niemczech? Czy warto robić to na własną rękę czy lepiej skorzystać z usług pośrednika? Z jakimi kosztami muszę liczyć się korzystając z wynajmu na niemieckim rynku mieszkań?

więcej

Obecnie rynek pracy charakteryzuje się ogromną ilością ofert, którymi zasypywani są potencjalni pracownicy. Czasy, gdy znalezienie stałego zatrudnienia stanowiło dużą trudność, dawno minęły, a co za tym idzie-zmieniły się oczekiwania pracownika. Czego, więc oczekuje współczesny pracobiorca? Wysokie zarobki nadal stanowią główny czynnik oceny atrakcyjności oferty, ale przestała być to jedyna determinanta- kandydaci coraz większą uwagę zwracają na stabilność i jakość zatrudnienia.

więcej

Sezon letni zdecydowanie króluje wśród poszukujących pracy poza granicami Polski Zatrudnienia w międzynarodowych firmach podejmują się nie tylko osoby na stałe mieszkające na terenie Niemiec, ale również studenci, którzy pragną dorobić sobie w czasie wakacyjnym. Zatrudnienie na terenie Niemiec cieszy się dużą popularnością, nie tylko ze względu na bliską odległość od Polski, ale przede wszystkim na bardzo dogodne warunki pracy: umowa o pracę, wysokie zarobki, płatne urlopy i zapewnione zakwaterowanie.

więcej