Nasz blog

Wiadomości ze świata pracy

PRACA ZA GRANICĄ- Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Sezon letni zdecydowanie króluje wśród poszukujących pracy poza granicami Polski Zatrudnienia w międzynarodowych firmach podejmują się nie tylko osoby na stałe mieszkające na terenie Niemiec, ale również studenci, którzy pragną dorobić sobie w czasie wakacyjnym. Zatrudnienie na terenie Niemiec cieszy się dużą popularnością, nie tylko ze względu na bliską odległość od Polski, ale przede wszystkim na bardzo dogodne warunki pracy: umowa o pracę, wysokie zarobki, płatne urlopy i zapewnione zakwaterowanie.

JAK SZUKAĆ ?

Rozglądając sie za pracą pamiętajmy, aby roztropnie dobierać oferty pracy gwarantujące nam najkorzystniejsze warunki zatrudnienia. Szukanie zatrudnienia na własną rękę u niemieckich pracodawców jest najbardziej korzystne dla pracownika, wymaga jednak od niego bardzo dobrej lub biegłej znajomości języka niemieckiego, przede wszystkim ze względu na konieczność samodzielnego załatwienia spraw urzędowych, administracyjnych i meldunkowych. Dla osób znających język na poziomie komunikatywnym dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie pomocy w agencji pracy, która nie tylko znajdzie dla nich stosowne zatrudnienie, ale skoordynuje formalności. Jednak i w tym rozwiązaniu pojawiają się trudności, często związane z nieuczciwością pracodawcy, którzy wymagają uiszczenia opłaty, zaliczki lub kaucji na poczet znalezienia oferty. Nie dajmy się zwieść – taka praktyka jest nielegalna, jedyne koszt, do których zapłaty może poprosić nas agencja są koszty zakwaterowania lub transportu. Ponadto często zdarza się tak, że polskie agencje pomimo faktu, iż kandydaci zatrudniani są zagranicą proponują umowę na warunkach polskich, co nie niekoniecznie jest opłacalne dla pracownika. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług niemieckich agnecji pracy, które z pewnością zaoferują nam niemiecką umowę i pomogą w załatwieniu wszelkich formalności, oraz dogodnego zakwaterowania a przy tym będą na miejscu w razie jakiejkolwiek potrzeby pomocy.

ZAUFAJ SPECJALISTOM

Walter-Fach-Kraft Personal GmbH to niemiecka agencja pracy, posiadająca kilkadziesiąt oddziałów na terenie całych Niemiec. Od 2013 roku posiadamy również polską filię, znajdująca się we Wrocławiu, która z powodzeniem zatrudnia pracowników w wielu zdywersyfikowanych branżach. Spośród innych obecnych na rynku agencji wyróżniają nas 3 rzeczy:


1. Niemieckie warunki zatrudnienia

Jesteśmy niemiecką firmą, w związku z czym wszystkim swoim pracownikom gwarantujemy niemiecką umowę o pracę, ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, płatne nadgodziny i urlopy. Dodatkowo gwarantujemy zakwaterowanie w bardzo komfortowych mieszkaniach, których koszty wynajmu w minumum 60% ponosi nasza agencja (zdarzają się oferty pracy, gdzie opłacamy mieszkanie w całości). Pomagamy pracownikom w załatwieniu wszystkich formalności: umowa, klasa podatkowa, ubezpieczenie, zameldowanie, kindergeld itp. W niektórych ofertach dodatkowo gwarantujemy wyżywienie, służbowe auto z kartą na paliwo, płatne wyjazdy świąteczne oraz bony uznaniowe dla pracowników. Ponadto dzięki niemieckiej umowie o pracę, każdy pracownik już po 5 latach przepracowanych na terenie Niemiec, może starać się o otrzymanie niemieckiej emerytury.

2. Blisko 30 oddziałów w Niemczech

en fakt zdecydowanie wyróżnia nas na tle polskich agencji, które wprawdzie posiadają swoich koordynatorów na miejscu, którzy tak jak my pomagają w załatwieniu formalności, jednak nie zawsze działają z korzyścią dla pracownika. Po zatrudnieniu przez nasz oddział pracownik oddawany jest pod opiekę niemieckiego koordynatora, który pomaga z pierwszymi krokami zagranicą oraz załatwienie wszystkich spraw księgowych w 3 najważniejszych urzędach. Duża ilość oddziałów ma też inną korzyść dla pracownika- łatwo jest nam znaleźć mu nową pracę w innym oddziale, gdy np.kontrakt na pierwszej ofercie zakońćzy się.


3. Praca na stałe

Wiele osób szukających pracy zagranicą przez agencje boryka się z problemem, że zdecydowana większość ofert pracy jest na określony czas, więc gdy chcemy wyjechać na stałe i tak zmuszeni będziemy szukać stałego zatrudnienia na własną rękę gdy dojedziemy na miejsce. To wiąże się z ryzykiem niepowodzenia, gdy na przykład nie znamy języka na wystarczającym poziomie, kompletnie nie wiemy jak funckjconuje niemiecki rynek pracy czy też po prostu nie wiemy jak i gdzie zacząć. Nasza agencja ofertuje pracę zarówno na czas, określony jak i na stałe, ponieważ dla nas liczą się przejrzyste warunki oraz pełna satysfakcja pracownika.


Więc jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu pracy, pamiętaj aby wybierać najkorzystniejsze warunki dla siebie, które dadzą ci nie tylko godny zarobek, ale przede wszystkim stabilne stanowisko pracy i godnego zaufania pracodawcę.