Nasz blog

Wiadomości ze świata pracy

PRACOWNICY O NAS: Pracownik magazynu

Miano zaufanego pracodawcy budujemy od blisko 20 lat w 33 oddziałach na terenie Niemiec, a spontaniczne słowa usatysfakcjonowanych pracowników są najlepszą nagrodą naszej ciężkiej pracy.

Pan Marek pracuje u nas już prawie 12 miesięcy na stanowisku komisjoner w magazynie Ernsting’s Family, do którego obecnie znów poszukujemy pracowników. Jakiś czas temu otrzymaliśmy od Pana Marka maila podsumowującego te kilkanaście miesięcy jego pracy. Postanowiliśmy podzielić się tą opinią, która wyczerpująco i z pierwszej ręki przedstawia szczegóły i warunki pracy w Coesfeld.

Poniższy tekst jest cytatem oryginalnym tekstu pracownika wzbogaconym o zdjęcia miejsca pracy oraz nagłówki.

Praca w Ernsting’s Family KROK PO KROKU

Praca w Ernsting’s Family w dziale Internet Kommissionierung polega przede wszystkim na wykonaniu zlecenia klienta zamawiającego dany produkt.

Proces ten zaczyna się w pierwszej kolejności od komisjonowania odpowiedniego towaru. Na tym etapie korzystamy ze skanera elektronicznego oraz wózka podzielonego w zależności od ilości zamówień. Do przegród wykonanych zgodnie z informacją na skanerze wkładamy kolejno wyświetlane artykuły. W magazynie obowiązują zasady właściwego poruszania się z wózkiem a mianowicie z myślą o tym, aby każdemu pracowało się bezpiecznie i komfortowo.

Kolejnym etapem jest pakowanie uprzednio komisjonowanego wózka. Wykonujemy to przy odpowiednio przygotowanych do tego celu stanowiskach pakowania. Po zeskanowaniu rachunku pojawia się informacja między innymi o ilości artykułów. W tym momencie mamy możliwość sprawdzenia, czy zamówienie jest kompletne. Ostatnim etapem jest tak zwana Packstraße, gdzie następuje sortowanie wcześniej spakowanych rzeczy. Do odpowiednio oznakowanych koszyków układa się torby i kartony.

Atmosfera i szczegóły pracy

  • Atmosfera pracy jest przyjazna, niski poziom stresu.
  • Pracownicy są pomocni i w przypadku jakiegokolwiek problemu chętnie pomagają.
  • Praca jest lekka, większość towaru to ubrania i dekoracje.
  • Na 30 minutową (bezpłatną) przerwę udajemy się do pobliskiej kantyny. Tam możemy zjeść ciepły i smaczny posiłek. Aby móc kupować należy wyrobić sobię kartę płatniczą (opłata zwrotna 5 euro) i następnie ją zasilać, ponieważ jedzenie jest płatne (darmowa kawa i herbata, czasami jakieś słodkie przekąski)

Współpraca z Walter-Fach-Kraft w Münster

Walter–Fach–Kraft w Münster zapewnił mi pracę odpowiadającą moim oczekiwaniom, a więc stabilną i pewną posadę w firmie o ugruntowanej pozycji na niemieckim rynku. Z tego powodu nie obawiałem się przestojów czy nawet utraty pracy.

Na wstępie otrzymałem umowę na czas nieokreślony. Ponadto, mój niemiecki koordynator z Waltera-Fach-Kraft w Münster, Pani Pohlmann, zawsze służyła mi pomocą, nie tylko w załatwianiu spraw urzędowych i papierowych w Niemczech, ale również dbała o to abym dobrze się w Niemczech czuł (przyjeżdżając w odwiedziny do naszego mieszkania). Dodatkowo, co ważne, Pani Pohlmann zapewniła mi dobre warunki mieszkalne w standardowej cenie. Nie ma mowy o żadnych hotelach pracowniczych, bo jak się dowiedziałem, Pani Pohlmann szuka takich mieszkań, w których sama mogłaby zamieszkać. Pensję otrzymywałem regularnie, a z zaliczkami nie było problemów.

Rekrutacja do magazynu Ernsting’s Family w Coesfeld nadal trwa, jeśli interesuje Cię oferta, skontaktuj się z nami na info@walterfachkraft.pl